Lazury

Péče o nábytek z exotického dřeva

Máte doma nábytek z exotického dřeva? Přemýšlíte, jestli vyžaduje speciální péči? Když budete o tento originální nábytek pečovat pečlivě, nábytek bude nejen svěže vypadat, ale dlouhá vám i vydrží. Přečtěte si tipy, jak o nábytek pečovat, ať už ho máte v bytě nebo na zahradě.

Lazury na dřevo a správné odstraňování

Vyznat se v nátěrových hmotách může být při šíři současného sortimentu poměrně náročné. Co to jsou lazury, k čemu vlastně slouží a jak s nimi pracovat?

Postup natírání olejovou lazurou

O dřevo je třeba pečovat. Výborně Vám k tomu poslouží olejové lazury. Poskytnou dřevu tolik potřebnou ochranu, prodlouží jeho životnost a přitom zachovají jeho přirozenou, krásnou strukturu!

Jak vybrat olejovou lazuru na dřevo?

Aby vám váš zahradní ale i domácí nábytek, dřevěné dekorace nebo plot vydržel co nejdéle, musíte se o dřevo umět postarat. Ta správná olejová lazura dřevu dodá hezkou barvu, zvýrazní jeho strukturu, ale především ho ochrání před nepříznivým vlivem vlhka, slunečního záření nebo naopak mrazu, zabrání vzniku plísní a odpuzuje dřevokazný hmyz. Díky tomu se životnost dřeva prodlouží až o několik desítek let.