Dětský pokoj

Dělení pokoje pro dvě děti

Možná vaše děti dospěly do věku, že každé z dětí chce mít své soukromí. Tento vývoj je přirozený a neznamená to, že si děti teď rozumí méně, jenom mají jiné potřeby. Rozdělení pokoje pro dvě děti se tak stává nevyhnutelným. Jaké možnosti při rozdělování pokoje máte a na co myslet před samotným začátkem prací? 

Jak barevně vyladit svůj byt

Barvy v bytě mají obrovský vliv na atmosféru a náladu, kterou v něm cítíme. Správná kombinace barev může zvýraznit interiér a zlepšit jeho estetiku, zatímco špatná volba barev může působit chaoticky a neuspokojivě.

Jak spočítat: kolik potřebuji barvy na malování

Pro správný výpočet objemu barvy na malování, musíte znát rozměry prostoru, který budete malovat, respektive celkovou plochu určenou k malování. Důležité je nezapomenout započítat počet nanášených vrstev barvy. Pokud malujete interiér, tak je nutné do výpočtu zahrnout i strop.

Jak vybrat světlo do dětského pokoje?

Nejen design hraje při výběru světa do dětského pokoje svoji roli. Při rozhodování o tom, jaké či oné svítidlo své ratolesti do jejího království koupíte, musíte vzít v úvahu rovněž velikost místnosti, množství denního světla, které skrze okna proudí dovnitř, barvu nábytku a stěn, které se v pokoji vyskytují a také stáří dítěte. To, co vyhovuje batoleti, již zdaleka není dostatečné pro teenagera.

Jakou podlahu do dětského pokoje?

Každý, kdo má děti ví, jak moc důležitou roli hraje v dětském pokoji podlaha. Sotva začnou lézt, usalaší se na podlaze a vydrží jim to často až do studentských dob. Ostatně, my jsme to dělali taky. Jen naši rodiče měli tehdy podstatně menší výběr toho, co na podlahu dát.