Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Návod jak vyrobit psí boudu

  

Máte psa, sháníte pro něj nové bydlení a nechce se vám kupovat drahé a nekvalitní psí boudy? Můžete si takovou psí boudu vyrobit i doma. Za prvé ušetříte pár stovek a za druhé budete mít dobrý pocit, že jste vyrobil nové bydlení pro vašeho čtyřnohého přítele.

Materiál

 • dřevo – desky 6 a více dle vaší fantazie (nejlépe nějaké tvrdší jako je buk nebo dub)
 • dřevo – na rámy
 • hřebíky, kulovité špendlíky
 • koberec
 • sláma
 • deka
 • asfaltová lepenka

Pomůcky

 • pilka (ruční nebo AKU)
 • kladívko
 • nůž nebo nůžky (na přesné rozměry koberce)
 • šmirgl papír

Rozměry

Rozměry každý zvolí takové, jaké uzná za vhodné, jelikož záleží hlavně na vašem psovi. Samozřejmě můžete zvolit pro malého psa velkou boudu, pokud mu chcete dopřát více prostoru. Určitě by nebyla škoda, si na papír nakreslit plánek s rozměry této boudy. Bude se vám hodit při postupu.

Příprava

Máme-li určené rozměry a hotový plánek, můžeme začít stavět. Nejprve dle plánku si nařežeme a upravíme desky, které nám budou sloužit jako stěny, podlaha a střecha boudy. Chcete-li mít střechu klopenou, je zapotřebí jednu stěnu nechat o něco delší. V jedné stěně uděláme otvor pro vchod. Vchod musí být dostatečně velký pro průchod vašeho psa, což znamená, že vchod by měl být minimálně 1,25x velký jako je šířka a výška vašeho psa. Zároveň si také připravíme rámy, které přibijeme hřebíky na okraje 2 stěn. Dále si vytvoříme konstrukci spodní části se 4 pevnými nohami, na kterých bude celá bouda stát. Všechny desky ošmirglujeme. Pořád myslíme na pravidlo „dvakrát měř, jednou řež“.

Postup

 1. Desku, která má tvořit podlahu, přibijeme na podlahovou konstrukci. Používáme více hřebíků na přibití.
 2. Přibijeme stěny s rámy. Dále přibijeme vchodovou a zadní část. Hřebíky přitloukáme skrze rámy.
 3. Máte-li splněno a bouda ještě drží, je pravý čas na zhotovení střechy. Desku nabijete na rámy a okraje bočních stěn a na okraje přední a zadní stěny.
 4. Na střešní desku přibijeme hřebíky asfaltovou lepenku na míru. Neměla by přesahovat okraje střešní desky.
 5. Do vnitřku boudy nasypeme slámu a opatrně přikryjeme kobercem. Koberec připevníme hřebíky ke spodní desce.
 6. Na koberec přiložíme deku, kterou přikryjeme koberec se slámou. K přichycení deky použijeme kulovité špendlíky.
 7. Bouda je hotová.

Umístění

Důležitá věc je poté vybrat si vhodné místo pro bydlení vašeho psa. Měli byste zvolit takové místo, kde si myslíte, že se váš pes bude cítit dobře. Měli byste se dívat do rohů zahrady, aby měl pes výhled po celé zahradě, ale také kvůli možnosti svého venčení. Jestliže se vašemu psovi nebude líbit v novém domě, musíte tomu dát nějaký čas, než si zvykne. Nabídněte mu příjemné zážitky v okolí boudy hraním, krmením a mazlením. Pes by se neměl cítit špatně, a proto pokud se mu po nějakých pokusech nebude chtít bydlet zde, zkuste nějaké jiné místo. Však jednou se mu líbit bude.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 2.33/5 (3 hlasy)

Související články