Čistička vzduchu pro nepříjemný vzduch v bytě

Určitě mnoho z zná situaci, kdy se podíváte z okna a vidíte smog, nejčastějí se objevuje v zimním období. Pokud ráno větráte nebo si jen na chvílí otevřete okno, lehce se dostane dovnitř, ale hůř už ven. Na příjemné dýchání vám může pomoct čistička.

V případě, že přemýšlíte o koupi čističky, vybírejte opravdu pečlivě a kvalitně. Nejlepší pro vás bude, ověřit si, jestli produkt podporuje expertizy, například certifikát od Státního zdravotního ústavu či jiný certifikát specializovaným zkušeben.

Výrobek musí projít normou ISO. Pro lepší orientaci při výběru čističky vám pomůžou internetové stránky zaměřené na tento obor nebo weby srovnávacích obchodů, kde si můžete přečíst reference a zkušenosti ostatních uživatelů.

Důležitým bodem pro správný výběr jsou funkce, které by měli odpovídat vaším potřebám, které od čističky vyžadujete. Jste zdravý člověk bez astmatu nebo jiných onemocnění a v byte se vám zase tolik nepráší? Postačí vám tzv. Zelené čističky – pokojové rostliny obsahující vysoký obsah chlorofylu.

Škodlivé plyny můžou být velmi nepříjemné, například benzen obsažený v cigaretovém kouři, toluen z průmyslově vyráběných podlahových krytin, xylen a trichloretylen z čalounění.

Naopak v prostředí, kde se více praší a vyskytuje se častějí smog počítejte s tím, že si za čističku více připlatíte. Investice začíná od částky 3000 Kč. V případě, že s vámi žije astmatik či alergik je nejlepší při výběru čističky kontaktovat vašeho lékaře. Lékař vám poradí nejlepší možnou čističku přesně na míru, důležité funkce, které by neměli chybět a cenově tu nejvýhodnější variantu. Každá čistička má jiný počet filtrů, u některých je například vodní filtr zvhlčující vzduch a u ostatních to může být přidaný ionizátor. Výrobci často uvádějí, pro jak velikou místnost v m2 je daný přístroj vhodný. Platí pravidlo: jedna čistička je určena do jedné místnosti.


Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)


  
Úvod  ›  Seznam štítků  › 





Související články

Aktuální články