Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Kvalitnější a zdravější ovzduší v domě díky moderním klimatizacím

  

Určitě to znáte všichni. Letní dny, kdy rťut teploměru ukazuje tropické teploty a vy se snažíte o chladný vzduch v prostorách vašeho domovu. Větráte, ale stále se u vás udržuje dusno a teplý vzduch. Přijatelnější teplotu si můžete dopřát i jinými způsoby, než jen zběsilým větráním. Vyzkoušejte klimatizační techniku i ve vaší domácnosti.

Nejen v parných letních dnech

Klimatizace není určená jen pro použití v teplých letních dnech, ale hodit se může i v zimním období. Ty kvalitnější vám totiž mohou nabídnout i vyvážení teploty, čištění vzduchu nebo třeba udržení vhodné vlhkosti.

Lépe dýchatelné a zdravější ovzduší

Tím, že se stále častěji dbá na kvalitu ovzduší i v komerčních, ubytovacích nebo v dalších společenských prostorách, bylo potřeba vylepšit kvalitu a funkčnost klimatizačních zařízení. Ty již slouží nejen pro ochlazování vzduchu, ale disponují i účinnými filtry, které dokáží ovzduší v místnostech pročistit a vytvořit tak kvalitní a lépe dýchatelný vzduch bez bakterií, alergenů a plísní. Navíc je většina klimatizačních jednotek již vybavena ionzátorem, který dokáže vytvářet záporné ionty. Ty příznivě působí na naše zdraví a celkovou fyzickou i duševní kondici.

Různé typy klimatizací - vyberte si tu svou

Klimatizace se vyrábějí v několika různých technických provedeních. K dostání na našem trhu jsou zejména vícedílné multisplitové, dvoudílné splitové, a jednodílné klimatizace. Odlišují se od sebe svými specifickými vlastnostmi a technickým provedením. Třeba splitové klimatizace jsou na rozdíl od těch jednodílných složitější na montáž, jelikož je potřeba odděleně zabudovat její vnitřní a vnější jednotky. Vnitřní jednotky jsou pak s těmi venkovními propojeny potrubím určeného pro vedení chladiva.

Zakoupit si na našem trhu můžete mnoho typů vnitřních částí splitových jednotek, které se vyrábějí na různé způsoby. Třeba si lze pořídit nástěnné, parapetní nebo i podstropní vnitřní splitové jednotky.

Jednoduše nastavitelné

Klimatizační jednotky jsou řízeny mikroprocesorem, pomocí kterého můžeme nastavit automatické vypnutí a zapínání a nastavovat také další důležité věci a vlastnosti dané klimatizační jednotky. V dnešní době je již na trhu k dostání spousta kvalitních klimatizací, kterým nedělá problém efektivní odvlhčení vzduchu a mohou sloužit i jako tepelné čerpadlo.

Jestliže se rozhodnete si svůj byt či dům vybavit klimatizační jednotkou, doporučuji si zajít do renomovaného obchodu s výběrem kvalitních značek. Při koupi klimatizační jednotky u těchto firem vám totiž její veškerou montáž obstará profesionální tým.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články