Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   › 

Jak na poštovní schránky pro rodinný dům?

  

Poštovní schránka je jedním z důležitých detailů každého domu, proto je důležité se před jejím pořízením zamyslet. Kromě toho, že si ji můžeme koupit, můžeme také projevit kreativitu a vyrobit si ji sami. Než učiníme tak nebo tak, je nutné se zamyslet, zda bude schránka zapuštěná do fasády, zazděná do sloupku nebo připevněná na sloupku či brance.

Další zajímavostí při výběru schránky pro rodinný dům je to, že dnes si můžete koupit schránku přímo se zvonkem a domovním telefonem, kde je sice instalace složitější, ale zase má člověk všechno v jednom.

Čemu se při výběru schránky vyvarovat?

Při výběru nebo výrobě poštovní schránky je dobré si dopředu rozmyslet, jak by měla vypadat a z jakého materiálu by měla být vyrobena. Většinou se originalitě meze nekladou, ale je tu pár věcí, na které by si člověk měl dát pozor, aby hned nekupoval nebo nevyráběl schránku novou. 

Poštovní schránka je příliš malá

Hned první bod se vám může zdát směšný, ale ano i to se stává, a tak sem tam vidíme vyčuhovat obálky formátu A4 ven z poštovní schránky. V tomto případě schránka přeci jen pozbývá jakékoli funkce, protože vám mohl doručovatel dopis rovnou zapíchnout do plotu. Dopis může vypadnout, nějaký zvědavec jej jen tak pro zábavu zcizit nebo vám pořádně namokne. Rozměry schránky jsou tak velmi důležité.

Poštovní schránka se k domu či oplocení vůbec nehodí

Dalším ještě častějším nešvarem je to, že se poštovní schránka k domu, brance či plotu vůbec nehodí. Dát si k domu a oplocení minimalistického stylu poštovní schránku od uměleckého kováře s výraznými ornamenty, tak to je opravdu, jak pěst na oko. Existuje určitě mnoho schránek, které se od těch běžných plechových hranatých schránek odlišují, a přitom se budou hodit k tomu, co jste již vybudovali. 

Poštovní schránka je vždy určena do interiéru nebo exteriéru

Ať už se vám líbí jakákoli schránka je nutné se ujistit, že ji můžete použít do exteriéru, protože by vám minimálně nevydržel její líbivý vzhled, v horším případě byste měli i poštu od rzi nebo plísně.

Poštovní schránka propouští vodu

Už vám určitě někdy spadl nějaký ten papír do vody nebo kaluže, teď si představte, kdyby vám tam spadly složenky či úřední dopisy. Nic moc příjemného, že? Je tedy nutné si dát pozor, aby byla vaše schránka nepromokavá, jinak budete mít ze všeho rozmoklý salát.

Poštovní schránka by neměla mít průhledné elementy

Ano, vypadá to hezky a vy máte přehled, zda vám nepřišla pošta, ale stejně tak zloději vědí, že jste na dovolené, protože pohled od přátel už tam máte více jak dva dny. Ne, vždy funguje domluva s poštou, aby vám nedoručovali poštu a je tak lepší, když vám do schránky nebude vidět. Navíc díky některým adresám odesílatelů se můžete i u sousedů stát terčem pomluv.

Jednoduché poštovní schránky a jejich ceny

Atypické poštovní schránky a jejich ceny

Poštovní schránky

Autor: ninita

Nejjednodušší poštovní schránky svépomocí

Dveřní vhoz

Hned na úvod začneme to nejjednodušší variantou, kterou je zajisté dveřní vhoz. Dveřní vhozy se uplatňují zejména tam, kde není možné z různých důvodů umístit běžnou schránku. Dveřní vhoz se umisťuje do pevné části dveří, z vnitřní strany jsou pak opatřeny košíkem nebo schránkou, ze které si dopisy pohodlně vyberete. 

Schránka na noze, určená k zabetonování

Tyto schránky známe především z amerických filmů, ale je jednoduché si je vyrobit i sami, pokud dobře ošetříte dřevo, můžete mít poštovní schránku třeba ve vzhledu perníkové chaloupky. V tomto případě je však nutné ji mít pevně připevněnou k noze, která schránku nese a tu mít zabetonovanou v zemi, aby vám někdo neodešel i se schránkou.

Upravená koupená schránka

I v bazaru seženete obyčejné plechové schránky, ty si nejen, že můžete znovu natřít na barvu dle své libosti, ale také je doplnit zajímavými prvky. Například jim dodělat šindelovou střechu. A hned to schránce vdechne nový život. 

Cože? To je schránka?

Na druhou stranu schránka se dá vyrobit prakticky z čehokoli, třeba ze starého kotle nebo kamen, že je to divné? Někomu se to může zdát, ale když je správě ošetříte, máte zaručeně krásný originál.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články