Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Vrata a mříže

  

Už od středověku jsou mříže nejspolehlivějším způsobem, jak zamezit zlodějům v průniku na váš pozemek a odcizit cokoliv, na čem vám nějak zvlášť záleží. Pokud si nejste jisti, jakou mříž si pořídit a zda pro vás bude mít vůbec smysl, zkuste zauvažovat nad možností pořídit si rolovací mříž. Možná to bude ideální řešení pro celou rodinu.

Jestli máte poslední dobou pocit, že se na nás ze všech stran valí negativní zprávy z rubriky černá kronika a na každém rohu vám hrozí, že vás snad někdo okrade, pak možná není od věci zamyslet se nad tím, zda si do domu nepořídit mříže rolovací. Jistě, umístit je před dveře bytu není zrovna praktické. Navíc byste k sobě nepochybně naopak přitáhli ještě větší pozornost. Ovšem pokud vlastníte malý podnik jako kavárnu, restauraci, kasino nebo kadeřnictví, pak taková rolovací mříž není vůbec špatná věc. Možná ji pod tímto názvem neznáte, protože slovo mříž přece jen evokuje středověk.

Rolovací mříže

jsou využívány čím dál častěji

Ovšem pokud jste se někdy procházeli městem po zavírací době většiny obchodů, pak jste jistě viděli přes ztemnělou výlohu zataženou právě takovou mříž. Případně, pokud hledáte jiný bezpečností prostředek pro ochranu vašeho majetku než ten proti zlodějům, přichází v úvahu požární vrata, která ochrání vaše prostory už jen při náznacích nebezpečí.

Rozmanitý výběr

Ovšem zpět k mřížím. Rolovací mříže si lze vybrat z mnoha typů. Kovová mříž je buď vlnitá nebo rovná. Materiál je pochopitelně pevný kov (nejčastěji ocel nebo hliník), který odolá tvrdým nárazům a kromě toho odradí většinu zlodějů už od pohledu. Jestliže preferujete překvapení, je právě pro vás vyrobena mříž ze speciálního průhledného materiálu, který z dálky není možno zaregistrovat. Samozřejmostí je stejně tvrdá jako „klasické“ druhy. Výrobci si pohráli i s takovými typy mříží, které se umisťují do prostor se zvláštními nároky, jako je nutné odvětrávání a ventilace. Roletové mříže lze umístit pochopitelně ven, každopádně ani v interiéru není problém mříž nainstalovat: jsou to třeba klasické mříže v nákupních centrech, které poslouží úplně stejně jako venku. Ovládání je dnes samozřejmě již elektrické, ovšem jestliže upřednostňujete klasické metody, lze po dohodě s výrobcem nainstalovat ruční nebo motorové.

A pokud se vám nehodí rolovací mříže, tak v případě, že vlastníte objekt kde je potřeba pořád přecházet z místnosti do místnosti a přitom chcete šetřit energiemi, pořiďte si rychloběžná vrata, která dokonale splní vaše požadavky v tomto ohledu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články