Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Vybíráme schránku na dopisy

  

Poštovní schránka je vlastně taková vizitka vašeho domova. Mnohé o vás návštěvě řekne, ještě než hosté stačí překročit práh domu. Jako je účes korunou krásy ženy, stejně tak je poštovní schránka korunou vašeho bydliště. Můžete samozřejmě vyrazit ke kadeřníkovi a nechat u něj půl výplaty za komplikované, téměř umělecké dílo, zvolit nadčasovou klasiku nebo si prostě jen tak vlasy stáhnout obyčejnou gumičkou. S poštovní schránkou je to podobné.

Princip - Víme, že poštovní schránka není logaritmické pravítko, takže žádné složité vysvětlování. Jednoduše vhoz můžete mít přední, zadní i horní. Pro výběr pošty potom existuje možnost vpředu i vzadu.

Materiál

Na tomto poli nám defiluje skutečně pestrá přehlídka adeptů. Vybrat si můžete z nerezu, pozinkovaného plechu, méně obvyklé litiny a znáte snad oblast, kde by nefigurovaly plasty? No a hliník... Tak ten se odstěhoval... (No dobře, tak my ten otřepaný vtip necháme na pokoji.) Zkrátka další kategorií jsou poštovní schránky hliníkové.

Měděná schránka

Vzhled

Vy si prostě na cingrlátka a ozdobičky příliš nepotrpíte. To o vás poví jednoduché hranaté schránky. Jste perfekcionista, máte styl. Z domova prakticky neodcházíte, aniž byste měli dokonale sladěno i spodní prádlo. (Kdyby náhodou. Vzpomínáte na rady babiček: „Kdyby se ti něco stalo...”) Schránka ozdobená elegantním květinovým ornamentem to řekne všem okolo.

Tři historické atypické schránky na poštu

Venkovní schránky

O barvách se prostě musíme zmínit. Samozřejmostí je stříbrná elegance oceli. Klasika jako je černá nebo bílá vás nudí? Při psaní tohoto článku jsme se ponořili do vln kyberprostoru a našli jsme vážně zajímavé kuriozitky. Víte, že je k dostání poštovní schránka i ve futuristickém růžovém designu? Slušet bude domovům všech milovníků postmoderny. My už máme sbaleno a stěhujeme se.

Zatetelí se ale i srdce vyznavačů starých časů. Hledejte klíčové slovo antik, jímž výrobci označují schránky inspirované vzhledem nádherných starožitných předmětů.

Umístění

Protože jste si pořídili opravdu krásnou schránku. A teď ji pochopitelně budete muset někam dát. Ačkoli některé modely bychom rozhodně nejraději měli rovnou doma v obýváku. Na výběr máte klasické poštovní schránky k rodinnému domu. Umístit je samozřejmě můžete ale také na plot. V tom případě provedete jednoduchou montáž. O něco více času vám zabere, pokud budete chtít svou poštovní schránku vezdít do sloupku.

Majitelé panelákových bytů ochuzeni nezůstanou. Řiďte se ale potom jednoduchým rozlišením, zda je schránka určena do interiéru nebo exteriéru, aby vám v onom pěkném původním stavu dlouho vydržela.

Schránky na stěně

Pokud se nechcete zatěžovat jakoukoli montáží, jednoduše si koupíte volně stojící schránku, kterou jen dáte na příslušné místo. Protože mnoho firem pochopilo heslo „Náš zákazník, náš pán” a vzalo si jej k srdci skutečně důsledně, máte ještě další možnost: Prostě veškerou práci elegantně přehrajete na druhé a poštovní schránku si rovnou koupíte i s montáží zajištěnou přímo od prodejce.

Další funkce

Co asi může umět navíc poštovní schránka, než prostě pojmout došlou poštu? Kávu vám, pravda, zrovna neuvaří, ale i tak se předvést umí. Zvonek má doma každý, co takhle postoupit na vyšší úroveň? Poštovní schránka s telefonem nebo dokonce videotelefonem vám poskytne dokonalý přehled o právě příchozích. To je mnohem lepší, než hlídací pes, co říkáte?

Dveřní vhozy

Uplatní se všude tam, kde klasickou poštovní schránku mít nelze. Dávají se do dveřní výplně nebo do pevné části vchodových nebo vstupních dveří. Z vnitřní strany jsou pak opatřeny vhozovou schránkou nebo vhozovým košem pro uložení vašich došlých dopisů. Stejným způsobem jako poštovní schránku je samozřejmě možno použít i dveřní vhoz a umístit jej do zdiva.

Vybrali jste si? My rozhodně ano a tiše doufáme v renesanci klasických dopisů. (Nemáme rádi jenom sdělení v obálkách s barevnými pruhy). E-mailová schránka prostě nemá to kouzlo.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články