Vosk

Jak odstranit vosk z podlahy?

Odpověď na tuto otázku není jednoznačná. Záleží totiž na tom, jaký vosk a z jaké podlahy chceme vyčistit. V podstatě existují dvě základní vosková nebezpečí pro naše podlahy – rozehřátý vosk ze svíček a vosky určené k ošetření podlah. Bohužel, ani takzvaně specializované vosky nemusí sedět přesně vaší podlaze a pak se místo královského lesku dostaví nevzhledné fleky, kterých se nemůžete zbavit. Ale vosk z podlahy odstranit skutečně jde, i když platí, čím dříve to uděláte, tím lépe, což platí zejména u dřevěných podlah nebo jiných porézních materiálů. 

Jak odstranit vosk z ubrusu? Zaručené rady

Potřebujete-li odstranit vosk z ubrusu tak, aby to opravdu fungovalo, existuje několik osvědčených způsobů s podobnými postupy. Odstraňujte vosk s ohledem na materiál ubrusu.

Jak používat karnaubský vosk?

Pod tímto názvem se ukrývá přečištěný vosk, který se získává z listů brazilské palmy Copernicia Cerifera. Tato palma s válcovitým kmenem dorůstá do výšky přibližně 25 metrů a roste pouze v severovýchodní části Brazílie. K čemu je tento tvrdý přírodní vosk vhodný a jak jej používat? Dozvíte se v následujícím článku.