Větrání

Snížení horka v domě?

Letní vedra rozpalují i naše domy. Ne každý snáší klimatizaci, protože velké teplotní šoky jsou častou příčinou angín, nachlazení a dalších onemocnění. Vůbec se třeba nehodí pro revmatiky. Navíc je klimatizace také velkým konzumentem energie, což se může nepříjemně odrazit v účtu za elektřinu. Ochladit byt či dům ale můžete i jinak. Každý stupeň na teploměru dolů příjemně ovlivní pobyt doma.

Jak větrat ve starém domě?

Staré domy jsou krásné, díky své nezaměnitelné atmosféře a také tomu, jak se osudy jeho obyvatel ho historie domu zapsaly. Častým problémem ale u nich bývá vlhkost, kterou mohou některé stavební zásahy místo zlepšení naopak zhoršit. Typickým příkladem je necitlivé zateplení, nebo výměna dřevěných oken za plastová. Pro staré domy je totiž velmi podstatným kvalitní a pravidelná cirkulace vzduchu a odvádění vlhkosti.

Jak správně větrat? Jak často a jak dlouho?

Správné větrání nejen, že snižuje náklady na vytápění, ale také zajišťuje příjemné a zdravé klima Vašeho domova. Jak větrat správně? Pouze vyklopit ventilaci okna na krátkou chvíli v žádném případě nestačí. Nemá-li se v místnosti hromadit vlhkost a nevznikaly plísně, je třeba větrat pravidelně a vždy tak, aby se vzduch v bytě zcela vyměnil.