Šindel

Jak pokládat kanadský šindel?

Kanadské šindele jsou velmi populární střešní krytinou, která se používá jak na rekonstrukce starých střech, tak pro střechy zcela nové. Někdy jsou označovány taky jako šindele asfaltové. Jsou velmi odolné, mají dlouhou životnost a nízkou plošnou hmotnost. Jejich výhodou je i variabilita vzhledu a poměrně rychlá montáž. Jen je třeba držet se správného postupu. Vhodnou dobou pro pokládku kanadských šindelů je jaro až podzim.

Jak položit kanadský šindel?

Vybrat, vyhledat a správně použít střešní krytinu není vůbec jednoduchý úkol. Každý typ domu či stavby si žádá něco jiného a stejně tak i každý uživatel má jinou představu o vzhledu, vlastnostech krytiny, a taktéž i další aspekty nemálo rozhodují o výběru jejího druhu. Český trh skýtá výběr poměrně široký, nejenom podle výrobce, ceny, životnosti nebo sklonu střechy. Ideálně se však jeví taková střešní krytina, jejíž největší předností je dostatečná záruka kvality.

Asfaltové šindele na střechu - ano nebo ne?

V pomyslném stavebním světě existuje klientela, která volí vždy ne zcela běžnou variantu, co se týče výběru objektu, stavění, bydlení, zařizování. Vznikají tak odlišné typy rodinných domů, velkoplošných objektů, bytových zástaveb, což výrazně oživí krajinu.