Nopové fólie

Jak položit nopovou folii?

Před vlastní prací s nopovou fólii bychom měli:

  1. Než se pustíme do pokládání nopové fólie je samozřejmě nutné odkopat zeminu okolo základů domu, a to maximálně do úrovně základové spáry, abychom nepoškodili statiku domu.
  2. V případě výrazných nerovností na suterénním zdivu (základech domu) je pro dosažení optimálních vlastností doporučeno, tyto nerovnosti vyrovnat sanační omítkou v případě větších nerovností je vhodné je přímo dozdít. 
  3.  V této fázi si můžeme také zvolit odvětrání potrubím, kdy je třeba vysekat kapsy ve zdivu, do těchto kapes zasadíme trubky a zaomítáme je.

Jak se pokládá nopová fólie?

Nopové fólie mají celou řadu využití. Lze je použít jak na svislo tak i na plocho a svou konstrukcí zabraňují pronikání vlhkosti i radonového plynu (umožňují jeho odvětrání).

Materiály pro stavbu svépomocí


Nopová fólie - stopka vlhkosti z okolního prostředí

Snad každý majitel domu má obavu z přebytečné vlhkosti. Pokud vlhkost vychází od základů, může se začít loupat barva nebo opadávat omítka, v horším případě může dojít až k porušení nosných zdí. Proti této vlhkosti se dá lehce bránit. Možným řešením může být nopová folie, která chrání dům (chatu, bungalov..) nejen od vlhkosti, ale také od radonu a chemikálií. Avšak mějte na paměti, že existují i jiné účinější řešení!