Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Jak obezdít geberit?

  

Značka Geberit

Geberit představuje špičkovou značku v oblasti sanitárních a potrubních systémů. Tento švýcarský koncern sídlící v Rapperswilu - Joně má dnes 35 poboček, z toho se šest nachází v zámoří a zaměstnává 12 000 zaměstnanců ve více než čtyřech desítkách zemí.

Instalace

V přizdívkách nebo sádrokartonových konstrukcích můžeme vést připojovací potrubí až do průměru 110 mm nad úrovní podlahy do vzdálenosti 4 metrů.

Závěsnou záchodovou mísu nemusíme vždy umístit blízko svislého odpadu. Podle typu konstrukce vybíráme montážní prvky pro upevnění umyvadel, EC, pisoárů a bidetů. Do masívních jsou vhodné Kombifix a Sanbloc, do lehkého sádrokartonu pak rovněž Sanbloc, Duofix či Duofix Special. Použitím montážních prvků přesně dosáhneme připojovacích rozměrů a samotná instalace je snadná a rychlá. Navíc nemusíme pak již provádět konečné dohotovení stěny.

Dříve se většině případů vedlo připojovací potrubí drážkou pod omítkou. Toto řešení je vhodné však pouze pro potrubí s vnějším průměrem nepřesahujícím 63 mm a to i s případnou tepelnou izolací. Avšak dochází při něm k oslabení stěn, což je patrno především u tenkých příček. Důsledkem toho může nastat narušení statiky a přenosu hluku z potrubí. Také jeho instalace v podlaze není vhodná, protože v případě poruchy je těžce přístupné k opravám.

Podstěnový instalační systém

Těmto všem výše uvedeným problémům lze předejít použitím předstěnového instalačního systému, který využívá k vedení potrubí stěn a kryje jej pomocí zděné přizdívky nebo sádrokartonové konstrukce. Takto nejsou stěny oslabovány drážkami a je dostatečné zamezeno šíření hluku z potrubí. K vedení můžeme využít rovněž dutiny sádrokartonových příček. Nezbytné je však, aby měly dostatečnou tloušťku. Nejprve na zeď osadíme montážní prvky a na ně upevňujeme zařízení. Pak provedeme zdění s ohledem, abychom nepoškodili žádný z předmětů.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 1/5 (2 hlasy)





Související články