Nemovitosti

Daně: Co čekat od vlastnění nemovitosti

V dnešní době koupit nemovitost není úplně snadné. Ceny nemovitostí oproti ostatním letům rapidně vzrostly, tudíž pořídit pozemek a postavit rodinný dům, není úplně tak snadné a finančně dostupné pro každého. Pokud již vlastníme nějakou nemovitost, nebo se rozhodujeme pro koupi chalupy, bytu, pozemku, nebo rodinného domu, je dobré vědět, jaká daň na nás čeká, jak ji zaplatit, kdy a v jaké výši.

Katastr nemovitostí a vše, co o něm potřebujete vědět

Co je katastr nemovitostí?

Pokud se potřebujete dozvědět informace o pozemcích, stavbách či bytových jednotkách, v katastru nemovitostí (KN) naleznete všechny potřebné údaje. Stručně řečeno, KN je soubor údajů o nemovitostech, nacházejících se na území České republiky. KN poskytne např. údaje o tom, v jakém katastrálním území (k.ú.) a obci se předmětná nemovitost nachází, na jakém listu vlastnictví (LV) je zapsaná, jakou má výměru, o jaký druh pozemku a způsob využití se jedná a v neposlední řadě zde naleznete také informace o tom, kdo danou nemovitost vlastní. V případě, že danou nemovitost vlastní více vlastníků, katastr poskytne také údaje o tom, jaký podíl kdo vlastní. V případě, že na dané nemovitosti probíhá řízení, úplně dole lze najít číslo řízení včetně datumů a důvodu zahájeného řízení.

Investice do historických nemovitostí: Balancování mezi zachováním a ziskem

Investování do historických nemovitostí může být vzrušující a výnosné. Nejenže může poskytnout jedinečnou příležitost vlastnit kus historie, ale může být také výnosnou investicí. Při zvažování investice do historické nemovitosti je však důležité vyvážit ochranu památek a zisk. V tomto článku se budeme zabývat výhodami a problémy investic do historických nemovitostí a poskytneme vám tipy, jak vyvážit ochranu a zisk.

Jak investovat do nemovitostí: Průvodce pro začátečníky

Realitní trh je oblast, která se týká koupě, prodeje, pronájmu a správy nemovitostí. Tento trh je velmi rozmanitý a může zahrnovat různé druhy nemovitostí, jako jsou byty, domy, kanceláře, obchodní prostory, průmyslové budovy a další.

Nejčastější závady u nemovitostí?

Koupit dokonalou nemovitost nemusí být nic jednoduchého. Primárně lidé hledí na několik základních věcí. Sem musíme zařadit klasická fakta, která se týkají:

  • Velikosti a dispozice
  • Lokality
  • Ceny