Jak zvládnout stěhování při rekonstrukci v 5 krocích

Stěhování umí být pěkně náročné, obzvlášť pro ty, kteří se rozhodnou stěhovat na vlastní pěst, ale zanedbají organizační záležitosti. Pokud chcete být při stěhování v klidu, popřemýšlejte o možnosti najmout si stěhovací firmu – odpadnou vám starosti se zajištěním dopravy, krabic pro převoz, některé firmy vám vaše věci dokonce i zabalí. Ať už se rozhodnete stěhovat sami či s pomocí profesionálů, postupujte podle následujících pěti kroků.

1. Vše zařiďte s dostatečným předstihem

Nevyplácí se vše nechávat na poslední chvíli. Je nutné toho zařídit víc, než si možná myslíte, a tak s přípravami začněte s dostatečným předstihem. Pokud si chcete stěhování bytu usnadnit a využít služeb profesionální stěhovací firmy, zarezervujte si u ní termín co nejdříve, jinak se totiž může stát, že žádnou neseženete nebo na vás „zbydou“ jen ty méně spolehlivé. Při výběru firmy se řiďte recenzemi a nejlépe také zkušenostmi lidí, které osobně znáte.

Nezapomeňte si zajistit dostatek krabic a obalového materiálu. Doporučuje se mít k dispozici o 15 % víc krabic, než kolik si myslíte, že budete potřebovat, Můžete je zdarma získat v supermarketech, anebo použít krabice vyrobené přímo pro účely stěhování, s největší pravděpodobností vám je prodá nebo zapůjčí vaše stěhovací firma. Dále si připravte bublinkovou folii, noviny nebo balicí papír, malířskou pásku, popisovače, samolepicí štítky a poznámkový blok.

Stěhování klavíru

2. Zbavte se všeho, co nepotřebujete

Čím méně věcí budete do nového domova stěhovat, tím méně peněz zaplatíte a tím méně také budete mít starostí. Proto ještě před balením postupně protřiďte vybavení všech místností v domě, u každé věci zauvažujte, jestli ji skutečně potřebujete a jestli se vám vyplatí ji stěhovat. Předměty, které stěhovat nechcete, rozdělte na dvě skupiny – ty, které jsou v dobrém stavu, prodejte nebo darujte, a ty, které již neslouží nebo jsou poničené, vyhoďte.

Dodávka Staněk stěhování

3. Vytvořte si systém

Až přijde čas balení, postupujte systematicky. Každé místnosti v novém domě přiřaďte jednu barvu, vše si poznačte do poznámkového bloku. Balení začněte věcmi, které používáte jen zřídka, a skončete u předmětů denní potřeby. Každou věc zabalte do novin nebo balicího papíru, křehčí kusy do bublinkové folie. Do každé krabice vkládejte pouze předměty patřící do stejné místnosti, snažte se soustředit k sobě věci, které k sobě patří nebo mají být v novém domě uloženy blízko sebe. Každou krabici označte číslem a samolepkou té barvy, která odpovídá místnosti, do níž předměty v ní patří. Do poznámkového bloku si zapištečíslo krabice a veškerý její obsah, usnadní vám to práci v případě, že budete potřebovat rychle vybalit nějakou konkrétní věc.

Pokud máte možnost navštívit nový byt nebo dům ještě před stěhovací firmou, na dveře každé místnosti nalepte samolepku odpovídající barvy – zaměstnanci tak budou hned vědět, kam mají které krabice skládat, čímž vám velmi usnadní vybalování.

Tým Staněk stěhování

4. Nezapomeňte na příruční zavazadlo

Věci, které používáte každý den, nedávejte do krabic k ostatním, musí totiž být kdykoliv po ruce. Každému členovi rodiny zabalte jedno příruční zavazadlo – patří do něj léky, hygienické potřeby, spodní prádlo, doklady. Dětem můžete přibalit nějakou hračku a pár sladkostí. Do zvláštního zavazadla zabalte veškeré cennosti. Příruční zavazadla a zavazadlo s cennostmi stěhujte vždy vy, nedávejte je stěhovací firmě.

5. Nestresujte se

Pokud jste udělali vše, co jsme vám doporučili, nemusíte se obávat komplikací. Sobě i všem členům své rodiny velmi pomůžete, když hodíte starosti za hlavu a v den stěhování zachováte klid, nebudete panikařit a stresovat se. Až vy i všechna vaše zavazadla dorazíte do nového domova, nezačínejte hned všechno vybalovat, vyndejte jen to nejdůležitější a odpočiňte si po náročném dni.


Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 4/5 (3 hlasy)


  
Úvod

Aktuální články