Anna Liptaiová - článkyJak udit bůček?

Každý z nás tyto chvíle miluje. Tedy, kromě vegetariánů. S rodinou a přáteli posezení venku u grilu, kolem se valí vůně kouře smísená s lahodnou vůní masa.

Uzení bůčku horkým kouřem

Na uzení bůčku je nejvhodnější vysoká teplota, tedy alespoň 90oC. Horký kouř se používá v případě, kdy nám nejde o dlouhodobou trvanlivost, ale o okamžitou spotřebu. Maso uzené touto metodou bohužel není tak chutné jako to, na které se používá studený či teplý kouř. Většinou jde totiž o to, že například právě bůček se musí dovařit, protože po krátkém naložení a uzení v horkém kouři je tvrdé.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak udit žebra?

Začíná léto a každý začíná toužit po večeru stráveném s přáteli u rozpáleného grilu. Stačí se nadechnout a všude je cítit posekaná tráva, opalovací krém a vůně uzeného či grilovaného masa.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak namíchat maltu na zdění?

Můžete si myslet, že nejlepším způsobem, jak maltu získat, je si ji koupit. Avšak, pokud si namícháte maltu na zdění sami, třeba se budete divit, jak jste rádi, že jste udělali něco navíc. Jestli doma máte potřebné suroviny na namíchání, může vám malta vyjít levněji než ta koupená napytlovaná. Teď si ale řekneme, co malta je, jak ji namíchat a co přesně přidat.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak udit tolstolobika?

Tolstolobik ("Stříbrný kapr")

Pro ty z vás, kteří nevědí, o co tady vlastně jde. Tolstolobik je sladkovodní ryba z čeledi kaprovitých. Jako úlovek je většinou pouze náhodný při lovu jiných kaprovitých ryb.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek