Menu

Jaký štěrk na drenáž?

Asi každý z nás, kdo někdy řešil drenáže, se musel zamyslet nad tím, jaký štěrk použít? Na první pohled se zdá tato otázka zbytečná a nedůležitá, ale není tomu tak. Fungující odvod vody vždy zajišťuje tzv. frakce, tedy hrubost kamenného drtiva. Drtivo je důležité slovo a měli bychom vždy dát pozor na jeho záměnu s kulatými kameny (tzv. kačírkem), který je pro drenáže nevhodný, protože kamínky do sebe při hutnění nezapadají. Pojďme se podívat na výběr správného štěrku pro drenáže.

Jak vyndat vrut z dřeva?

Stojíme před nádhernou dřevěnou skříní, kterou jsme právě montovali pomocí vrutů do dřeva a zjistíme, že máme problém, protože jsme vrut zašroubovali na špatné místo nebo dokonce křivě. Nebo jsme se rozhodli vyndat vrut ze starší dřevěné konstrukce, kterou nechceme poničit a nejde nám to. Právě proto je tu náš návod, jak vyndat vrut ze dřeva?

Jaké použit vruty na sešroubováni dvou osb desek?

OSB desky patří k vyhledávaným materiálům, a to především z toho důvodu, že je lze použít k mnoha účelům. Nejčastěji se OSB desky setkáváme při řešení podlah, ale jejich využití je skutečně různorodé. Velmi často se sešroubovává více vrstev tohoto materiálu. Je však nutné si dát pozor na správný výběr vrutů. U více vrstev sešroubovaných desek hrozí do budoucna riziko, že budou vydávat nepříjemné zvuky či přestanou být funkční a bude nutné provést renovaci. Jaké vruty je vhodné použít pro sešroubování desek?

Jak upravit mírně nerovné zdi?

Nerovná zeď představuje nepříjemnost, které se je vhodné co nejdříve zbavit. Důvody vzniku nerovností mohou být přitom různé. Některé mohou vzniknout odstraněním hřebíčků nebo skobiček. Nechtěné praskliny se však mohou objevit i jinak. Jak postupovat při úpravě nerovných zdí?

Jak vyčistit dlažbu po spárování?

Stavíte si novou nebo renovujete starou koupelnu? Nová dlažba a obklady? Člověk má radost z šikovných řemeslníků, ale pokud po sobě důkladně neuklidí, může se radost změnit v noční můru. Zvlášť zaschlá spárovací hmota umí potrápit. Co s tím?

Jak se chovat ekologicky?

Ekologie v dnešní době nabírá na popularitě. Společnost se čím dál, tím víc zajímá o to, jak přírodu ničit co nejméně, nejlépe vůbec. Existují lidé, pro které se takové chování stalo dokonce součástí životního stylu. Pokud byste se právě vy rádi přiblížili takovému životu nebo byste jen chtěli dělat něco víc, než pouze třídit odpad, čtěte dál!

Jak přidělat rohož na zeď?

Koupili jste si rohož, kterou chcete připevnit na zeď? Navíc Vám chybí čas, který byste mohli trávit nad její instalací? Pak si určitě přečtěte náš návod, díky kterému bude rohož připevněna na Vaši zeď kvalitně a velmi rychle. A co více, cena námi doporučeného připevnění bude zanedbatelná. 

Jak správně namíchat maltu na omítání?

Patříte mezi kutily? Rozhodli jste se namíchat si maltu na omítku? Pak je následující článek určen právě vám. Poradíme, jak namíchat maltu správné konzistence, se kterou se bude skvěle pracovat. Bez větších problémů ji budou moci nahazovat na stěnu všichni, kteří se nebojí malého množství špíny. A navíc správný postup přípravy malty zajistí její skvělou přilnavost či dokonce minimalizaci trhlin, které se běžně vytváří při jejím zasychání. Neváhejte a využijte nejlepší návod na přípravu malty na omítání.

Čím odstranit starou folii z parapetu?

Každý výrobce vybavuje pohledové profily snímatelnou fólií, jejímž smyslem je chránit povrch profilu před poškozením, ke kterému by mohlo dojít při instalačních a zednických pracích. Tato folie má být odstraněna ihned po montáží, nejpozději obvykle do čtyřech týdnů. Co ale s folií, na kterou jsme zapomněli a která již tak snadno odlepit nejde?

Jak zabezpečit dům v šesti krocích?

Podcenit zabezpečení domu se v dnešní době nevyplatí. Pokud chcete, aby byl váš majetek v bezpečí, můžete riziko eliminovat na naprosté minimum. V tomto článku se podíváme na hlavní možnosti zabezpečení od prevence až po mechanické bariéry, které váš dům promění v trezor.

Zapojujete kuchyňský sporák bez odborníka? Přijdete o záruku!

Vybavujete novou kuchyň nebo jste se jen rozhodli vyměnit váš starý sporák za nový? Pokud již máte konkrétní typ sporáku koupený, čeká vás jediné. Zapojení. A právě na zapojení různých typů sporáků se podíváme v následujícím článku.

Jak dokonale opravit děravý okap?

Nejprve si povězme fakt, že k perfektní funkčnosti střechy patří i správný okapový systém. V dnešní době máme na výběr z mnoha materiálů, které se klidně i společně mísí. Vybrat si můžete od klasických plechových okapů, přes různé slitiny kovů, hliníkové okapy až po plastové. Není výjimkou, že někteří volí i možnost kombinace plastu a kovu.